5. KUP OSIJEKA U MAKETARSTVU - REZULTATI

makete zrakoplova u mjerilu 1/144 i manjem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 168 MARIO STIPANOVIĆ FW 190 D-9 Z1
2 159 MARIO STIPANOVIĆ AVIA CS-92 Z1
3 158 MARIO STIPANOVIĆ AVIA S-92 Z1
4 6 ZORAN SIVČEV B-58 HUSTLER Z1
5 167 MARIO STIPANOVIĆ A-4 Z1
6 47 ZORAN SIVČEV C-130 HERCULES Z1
7 156 VLADO HEMZAČEK TORNADO MARINEFLIEGER Z1
8 155 VLADO HEMZAČEK TORNADO ECR TIGERMEET '98 Z1
Makete zrakoplova u mjerilu 1/72 – propeler
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 164 MARIO STIPANOVIĆ MQ-1 PREDATOR Z1P
2 75 ZORAN BALAŠKO SN.81 PIPISTRELLO Z1P
3 206 ANTUN JANKOVIĆ SEA HURRICANE MK II C Z1P
4 20 BRANKA ŽAK AR 240 Z1P
5 52 ZORAN CVIJANOVIĆ ALBATROS D III Z1P
6 51 ZORAN CVIJANOVIĆ FOKKER E III Z1P
makete zrakoplova u mjerilu 1/72- jet
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 165 MARIO STIPANOVIĆ X-47B Z1J
2 102 DAMIR KUTEROVAC ME 262 A1A/U4 Z1J
3 57 SLAVKO BUGARSKI J-22 ORAO Z1J
4 59 SLAVKO BUGARSKI G-4 SUPER GALEB Z1J
5 103 DAMIR KUTEROVAC ME 262 A2U2/U2 Z1J
6 74 ZORAN BALAŠKO FOCKE WULF TL-JAGER "FLITZER" Z1J
7 205 ANTUN JANKOVIĆ GRUMMAN X-29 Z1J
8 77 ZORAN BALAŠKO HORTEN GO 229  Z1J
9 202 ANTUN JANKOVIĆ GLOSTER METEOR MK3 Z1J
10 203 ANTUN JANKOVIĆ BOING X-32 Z1J
11 204 ANTUN JANKOVIĆ MIRAGE 3R Z1J
12 81 ZORAN BALAŠKO MESSERSCHMITT ME P1099 Z1J
makete zrakoplova u mjerilu 1/48 – propeler
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 98 DAMIR KUTEROVAC FW 190 F8 Z2P
2 56 IVAN DUKARIĆ P-400 AIRCOBRA Z2P
3 16 VIKTOR KOZLIK ALBATROS D.V.A Z2P
4 7 ZORAN SIVČEV P-47N Z2P
5 8 ZORAN SIVČEV P-47D Z2P
6 79 ZORAN BALAŠKO JUNKERS JU87 G-2 STUKA Z2P
7 78 ZORAN BALAŠKO MACCHI C.202 FOLGORE Z2P
8 80 ZORAN BALAŠKO FOCKE WULF TA-154 Z2P
makete zrakoplova u mjerilu 1/48 – jet
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 91 TOMISLAV BOŠNJAKOVIĆ MIG-21R Z2J
2 58 SLAVKO BUGARSKI MIG-21 BIS Z2J
3 162 MARIO STIPANOVIĆ F-16C BARAK Z2J
4 163 MARIO STIPANOVIĆ F-16A NET2 Z2J
5 9 ZORAN SIVČEV ME-163 COMET Z2J
6 10 ZORAN SIVČEV F-86E SABRE Z2J
7 11 ZORAN SIVČEV F-86D DOG SABRE Z2J
makete zrakoplova u mjerilu 1/32 i većem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 97 DAMIR KUTEROVAC FW 190 D-9 Z3
2 95 DAMIR KUTEROVAC MESSERSCHMITT 163 B-0 Z3
3 96 DAMIR KUTEROVAC FW 190 A8 Z3
4 190 DEJAN PODGORSKI MIG 29 FULCRUM Z3
diorame zrakoplova u svim mjerilima
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 175 ZORAN SAMBOLEK STAR OF AFRICA Z4
2 120 FILIP KOVAČEC RUSSIAN HIND Z4
3 106 DAMIR KUTEROVAC LOST EAGLE Z4
makete civilnih zrakoplova u svim mjerilima
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 1 ZORAN SIVČEV AIRBUS A-321 Z5
2 2 ZORAN SIVČEV AIRBUS A-319 Z5
3 44 ZORAN SIVČEV MD 80  INEX ADRIA Z5
4 176 MIROSLAV PAVRLIŠEK AN-2 Z5
5 13 VIKTOR KOZLIK CIERVA C-4 Z5
makete vojnih vozila u mjerilu 1/72 i manjem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 94 TOMISLAV MARTAN M4A2 SHERMAN "TARENTAISE" V1
2 132 TOMISLAV STIPANOVIĆ OPEL BLITZ V1
3 113 BRANIMIR VELIČKOVIĆ T-34/85 V1
4 117 KRISTIAN MATAS HIGHWAY TO STALINGRAD ZIS-5 V1
5 130 TOMISLAV STIPANOVIĆ 18-PDR FIELD WAGEN V1
6 131 TOMISLAV STIPANOVIĆ TL-37 V1
7 133 TOMISLAV STIPANOVIĆ PANZER III V1
8 134 VEDRAN RUNJIĆ STUG V1
9 135 VEDRAN RUNJIĆ PANZER III V1
10 92 TOMISLAV MARTAN STUG 40 AUSF G V1
11 104 DAMIR KUTEROVAC T 34/76 V1
12 111 NIKOLA KOLAREK L4500 V1
makete vojnih vozila u mjerilu 1/48 i većem , kotači
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 193 DEJAN PODGORSKI M923 V2T
2 129 TOMISLAV STIPANOVIĆ OPEL BLITZ V2T
3 14 VIKTOR KOZLIK WZ.34 V2T
4 116 KRISTIAN MATAS TOMMS GESCHENK - BEDFORD QL V2T
5 72 PREDRAG VUGLIĆ FORD V 3000 V2T
makete vojnih vozila u mjerilu 1/48 i većem , gusjenice
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 196 DEJAN PODGORSKI MERKAVA 3 V2
2 101 DAMIR KUTEROVAC MARDER III AUSF. H V2
3 128 TOMISLAV STIPANOVIĆ ARTILRIEWAGEN V2
4 192 DEJAN PODGORSKI PZH 2000 V2
5 191 DEJAN PODGORSKI M51 SUPER SHERMAN V2
6 174 IGOR UJAKOVIĆ M270 MLRS V2
7 90 TOMISLAV BOŠNJAKOVIĆ T-34 V2
8 178 ŽELJKO SEGIN T-34/76 V2
9 34 SINIŠA ILIN M-110A1  THUNDERBOLT V2
10 169 FILIP LONČAR T-34/76 V2
11 189 DEJAN PODGORSKI BERGEPANTHER V2
12 15 VIKTOR KOZLIK CRUSADER MK III V2
13 105 DAMIR KUTEROVAC STUG IV V2
14 83 MARKO STRINOVIĆ L36/40 V2
15 84 MARKO STRINOVIĆ M13/40 V2
16 3 ZORAN SIVČEV T-34 V2
17 4 ZORAN SIVČEV KV1 V2
18 5 ZORAN SIVČEV SHERMAN V2
19 85 MARKO STRINOVIĆ M14/41 V2
20 82 MARKO STRINOVIĆ CV3/33 V2
21 170 IGOR UJAKOVIĆ T-72b EDZ V2
22 115 KRISTIAN MATAS PZKPFW VI TIGER B HENSCHEL 1945 V2
diorame vojnih vozila u mjerilu 1/72 i manjem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 127 TOMISLAV STIPANOVIĆ GREEN FIELD OF FRANCE 1918 V3
2 121 FILIP KOVAČEC TRANSPORTING THE BIG CAT V3
3 114 BRANIMIR VELIČKOVIĆ SIDI BOO ZIDI V3
4 93 TOMISLAV MARTAN PZ KPFW IV AUSF G V3
diorame vojnih vozila u mjerilu 1/48 i većem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 125 TOMISLAV STIPANOVIĆ ALLES KAPUTT V4
2 126 TOMISLAV STIPANOVIĆ FALL BLAU V4
3 100 DAMIR KUTEROVAC VINJETA - SOMEWHERE IN TUNISIA V4
4 109 NIKOLA KOLAREK DAK-43 V4
5 73 PREDRAG VUGLIĆ GULASCHKANONE V4
makete brodova u svim mjerilima
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 153 VLADO HEMZAČEK H.M.S. BOUNTY B1
2 154 VLADO HEMZAČEK RIMSKI RATNI BROD B1
3 17 VIKTOR KOZLIK "DANIEL A. JOY" B1
4 148 VLADO HEMZAČEK VIKINŠKA LAĐA B1
5 149 VLADO HEMZAČEK H.M.S. VICTORY B1
6 45 ZORAN SIVČEV QUEEN ELIZABETH B1
7 152 VLADO HEMZAČEK AMERIGO VESPUCCI B1
8 46 ZORAN SIVČEV AIDA B1
9 151 VLADO HEMZAČEK GORCH FOCK B1
10 150 VLADO HEMZAČEK R.M.S. TITANIC B1
makete podmornica u svim mjerilima
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 166 MARIO STIPANOVIĆ KURSK B2
2 38 SINIŠA ILIN U BOOT KLASSE 206A B2
3 55 ZORAN CVIJANOVIĆ GERMAN SUBMARINE U 552 TYPE VII C B2
Figure sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 63 DALIBOR ČAVIĆ VOLTIGEUR FG
2 18 VIKTOR KOZLIK MONGOLSKI RATNIK FG
3 112 DOMAGIJ ŠAKIĆ SEMIN FG
4 124 TOMISLAV STIPANOVIĆ STRIJELAC FG
Vinjete sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 171 IGOR UJAKOVIĆ SNIPER WEST FV
2 62 DALIBOR ČAVIĆ ISANDLWANA 1879 FV
3 138 VEDRAN RUNJIĆ TATARI FV
4 172 IGOR UJAKOVIĆ SEZONA LOVA NA MIGOVE FV
5 60 DALIBOR ČAVIĆ POLISH WINGED HUSSARS FV
6 61 DALIBOR ČAVIĆ SCOTLAND THE BRAVE FV
7 137 VEDRAN RUNJIĆ SVETI RAT FV
8 136 VEDRAN RUNJIĆ GUSARI FV
9 31 SINIŠA ILIN LAV-25 FV
10 123 TOMISLAV STIPANOVIĆ HRVATI 1813 FV
11 30 ALEKSANDAR SVILOKOS JEEP WILLY / DODGE WC-54 (AMBULANCE) FV
12 28 ALEKSANDAR SVILOKOS M24 CHAFFEE FV
13 29 ALEKSANDAR SVILOKOS M16 HALFTRACK FV
SR Svemirske letjelice
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 12 VIKTOR KOZLIK RAKETA "CICLONE" SR
Znanstvena fantastika, sve, sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 64 DALIBOR ČAVIĆ BEELPHEGOR ZF
2 139 VEDRAN RUNJIĆ SOLINJANI ZF
3 65 ALFRED FIDL P.K.A. AUSF G GUSTAV (FPLAMMPANZER) ZF
4 140 VEDRAN RUNJIĆ SILVESTAR ZF
5 122 TOMISLAV STIPANOVIĆ ORCI ZF
6 118 FILIP KOVAČEC MINES OF MORIA ZF
7 119 FILIP KOVAČEC THE DUEL ZF
8 143 VEDRAN RUNJIĆ MATUN ZF
9 142 VEDRAN RUNJIĆ HAMER ZF
10 145 VEDRAN RUNJIĆ PIPI ZF
11 144 VEDRAN RUNJIĆ MALI ZF
12 141 VEDRAN RUNJIĆ ŽALAC ZF
What if, sve, sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 160 MARIO STIPANOVIĆ HE 219 B-1 WF
2 201 ANTUN JANKOVIĆ FW FUTZER WF
3 197 DEJAN PODGORSKI BERGENAPTHER 2 WF
4 161 MARIO STIPANOVIĆ F-22 WF
5 200 ANTUN JANKOVIĆ AR-555-B1 WF
6 199 ANTUN JANKOVIĆ ME-609 WF
7 195 DEJAN PODGORSKI AQ 10 WF
8 194 DEJAN PODGORSKI F52 SUPER MUSTANG WF
9 50 ZORAN CVIJANOVIĆ MIG-37 WF
10 53 ZORAN CVIJANOVIĆ HORTEN GO 229 LUFT 46 WF
11 54 ZORAN CVIJANOVIĆ ME 262 NOČNI LOVAC LUFT 46 WF
Helikopteri, sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 32 SINIŠA ILIN LONGBOW APACHE AH-54 H
2 76 ZORAN BALAŠKO UH-1D GERMAN ARMY HFR 6 "SPECIAL COLORS", MAY 2004 H
3 27 ALEKSANDAR SVILOKOS EUROCPOTER SA 365 DAUPHIN 2 /AEROSPATIALE HH-65A H
JUNIORI1 (do 10 godina starosti)
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 187 ANJA JANKOVIĆ RAFFALE M J1
2 179 EMA ŠIMIĆ FOKKER D VII /HENGEL ŠARENKO) J1
Juniori - makete zrakoplova u mjerilu 1/72 i manjem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 108 LUKA KUTEROVAC ME 163 B1 JZ1
2 183 FILIP NOVKOSKI P-51D MUSTANG JZ1
3 186 TOMISLAV ŠTEFIČEK MIG-19 JZ1
4 184 FILIP NOVKOSKI FW 190 A8 JZ1
5 185 LUKA DREZGA MIG-29 JZ1
6 182 TONI DREZGA LA-5FN JZ1
7 181 DENIS BARTOLINČIĆ P-47 THUNDERBOLT JZ1
8 21 EDVIN KOZLIK ME-410 JZ1
Juniori - makete vojnih vozila u mjerilu 1/72 i manjem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 26 KRISTIAN KOZLIK MERKAVA MK III BA2 MBT JV1
2 107 KRISTIJAN KVAS M1A1 ABRAMS JV1
3 71 VEDRAN VUGLIĆ ATZ - FUEL BROWSER JV1
4 25 EDVIN KOZLIK PANZER IV JV1
Juniori - makete vojnih vozila u mjerilu 1/48 i većem
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 86 TIN CELNER M1/3 JV2
2 69 VEDRAN VUGLIĆ KANON NAPOLEON JV2
3 147 MATEJ ĐIDARA BTR80 JV2
4 70 VEDRAN VUGLIĆ GREIF JV2
Juniori - diorame vozila, zrakoplova i ostalog u svim mjerilima
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 89 TIN CELNER PANZERGRENADIER JD
2 88 TIN CELNER SOMEWHERE IN DESERT JD
3 87 TIN CELNER CHARGE JD
4 68 VEDRAN VUGLIĆ AFRICA ROMELL JD
5 67 VEDRAN VUGLIĆ HORSE DRAWN JD
6 146 MATEJ ĐIDARA RUSSIAN SNIPER JD
Juniori -  makete civilnih vozila u svim mjerilima
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 22 KRISTIAN KOZLIK FORD ROADSTER '34 JC
2 23 EDVIN KOZLIK FORD TUDOR '49 JC
3 180 NEVA DOBRIĆ 2CV CITROEN JC
Juniori - makete brodova u svim mjerilima
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 24 KRISTIAN KOZLIK USS "KEARSARGE" (LHD-3) JB
2 66 VEDRAN VUGLIĆ TITANIC JB
PK1 Rusko zrakoplovstvo kroz povijest, sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 177 MIROSLAV PAVRLIŠEK MIG-19 PK1
2 120 FILIP KOVAČEC RUSSIAN HIND PK1
3 209 ANTUN JANKOVIĆ T-10-1 PK1
4 208 ANTUN JANKOVIĆ P-42 PK1
5 39 SINIŠA ILIN EKRANOPLAN A-90 ORLJONOK PK1
6 185 LUKA DREZGA MIG-29 PK1
7 182 TONI DREZGA LA-5FN PK1
PK2 Ruski oklop kroz povijest, sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 110 NIKOLA KOLAREK KV-2 PK2
2 99 DAMIR KUTEROVAC KV1 MODEL 1942 PK2
3 178 ŽELJKO SEGIN T-34/76 PK2
4 4 ZORAN SIVČEV KV1 PK2
5 169 FILIP LONČAR T-34/76 PK2
6 3 ZORAN SIVČEV T-34 PK2
7 104 DAMIR KUTEROVAC T 34/76 PK2
8 92 TOMISLAV MARTAN STUG 40 AUSF G PK2
9 117 KRISTIAN MATAS HIGHWAY TO STALINGRAD ZIS-5 PK2
10 33 SINIŠA ILIN T-38 SMALL APHIBIOUS TANK PK2
11 71 VEDRAN VUGLIĆ ATZ - FUEL BROWSER PK2
12 49 ZORAN CVIJANOVIĆ T-80B PK2
PK3 Samogradnja, sve teme i sva mjerila
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1 173 IGOR UJAKOVIĆ USS INDIANAPOLIS PK3
2 172 IGOR UJAKOVIĆ SEZONA LOVA NA MIGOVE PK3
3 188 DEJAN PODGORSKI CRUSHER ROBOTIC VEHICLE PK3
4 48 ZORAN SIVČEV PIPER PAWNEE PK3
SPK (Stalna posebna kategorija) Hrvatski piloti i piloti hrvatskog porijekla
198 ANTUN JANKOVIĆ MIG-21 BIS SPK
BK1 makete zrakoplova u mjerilu 1/72
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1. 59 SLAVKO BUGARSKI G-4 SUPER GALEB BK1
2. 176 MIROSLAV PAVRLIŠEK AN-2 BK1
3. 57 SLAVKO BUGARSKI J-22 ORAO BK1
4. 2 ZORAN SIVČEV AIRBUS A-319 BK1
5. 44 ZORAN SIVČEV MD 80  INEX ADRIA BK1
6. 198 ANTUN JANKOVIĆ MIG-21 BIS BK1
7. 207 ANTUN JANKOVIĆ RF-86D BK1
BK2 makete zrakoplova u mjerilu 1/48
MJESTO BROJ IME I PREZIME MAKETA KATEGORIJA
1. 91 TOMISLAV BOŠNJAKOVIĆ MIG-21R BK2
2. 58 SLAVKO BUGARSKI MIG-21 BIS BK2
3. 11 ZORAN SIVČEV F-86D DOG SABRE BK2
4. 10 ZORAN SIVČEV F-86E SABRE BK2
5. 48 ZORAN SIVČEV PIPER PAWNEE BK2
BK4 makete vojnih vozila u mjerilu 1/72 i manjem
113 BRANIMIR VELIČKOVIĆ T-34/85
BK5 makete vojnih vozila u mjerilu 1/48 i većem
90 TOMISLAV BOŠNJAKOVIĆ T-34
BEST OF SHOW
173 IGOR UJAKOVIĆ USS INDIANAPOLIS